Menu

hydrolat z zielonej herbaty

4 lipca 2019 - uroda
hydrolat z zielonej herbaty

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie wykorzystywane, albowiem mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników i złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a odpowiednio element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować według ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, lecz oraz o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.